Сеитбената кампания на пшеница и ечемик в региона на Русе приключи. По данни на Областната земеделска служба са засети 488 850 декара с пшеница и 77 785 декарас ечемик
Вече е приключила и сеитбата на рапица като площите в региона са около 7000 декара по-малко от миналата година. Според директора на Земеделската служба Левент Исмаилов, цитиран от БТА причината за намалените площи е по-ниската изкупна цена.
Директорът на областната дирекция „Земеделие“ посочи, че проблем за пшеницата се оказват полските мишки, които са установени на много места в областта.
източник: fermer.bg

